Hλεκτρονικό περιοδικό με θέματα και ειδήσεις από την Εύβοια   ...στο διαδίκτυο από το 1999
Σερβιτόρος της Εύβοιας

Αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής της Α1 Ευβοίας ποδοσφαίρου

Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2011, 19:37
Περισσότερα νέα από την τοπική επικαιρότητα

Το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Ιανουαρίου διεξήχθησαν οι αγώνες ποδοσφαίρου της 17ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας Ευβοίας:

Δόξα Προκοπίου 8

Ο Α.Ο. Αυλωναρίου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα έχοντας τον έλεγχο μέχρι και το 30ο λεπτό, έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Γιάννη Βογιατζή, στο 2ο και 17ο λεπτό, όταν σούταρε άουτ από ευνοϊκή θέση. Η Αμάρυνθος απείλησε για πρώτη φορά στο 30ο λεπτό, όταν το σουτ που επιχείρησε ο Αργύρης έδιωξε ο Κότσαρης. Στο 32ο λεπτό σουτ του Αντώνενα έφυγε άουτ. Στο 33ο λεπτό, ο Αργύρης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, το Αυλωνάρι μπήκε αποφασιστικά, με σκοπό να "γυρίσει" το παιχνίδι, επέβαλε το ρυθμό του και κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ. Στο 59ο λεπτό, ο Βασιλείου έκανε σέντρα από δεξιά ο Τσαλιαγκός έστρωσε την μπάλα στον Βογιατζή που με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 67ο λεπτό ο Βογιατζής αφού τρίπλαρε και τον τερματοφύλακα έκανε το 1-2 για το Αυλωνάρι. Ενώ όλα έδειχναν ότι προδιαγράφεται μια νίκη για τον Α.Ο.Α. στο 70ο λεπτό σε σύγχυση της άμυνας ο Συλβέστρος ισοφάρισε. Σαν να μην έφθανε αυτό και καθώς το Αυλωνάρι πίεζε για το τρίτο γκολ, σε αντεπίθεση της Αμαρύνθου, ο Συλβέστρος στο 85ο λεπτό με κεφαλιά σημείωσε το 3-2. Την επόμενη Κυριακή ο Α.Ο.Αυλωναρίου υποδέχεται τον Ολυμπιακό Χαλκίδας.