Hλεκτρονικό περιοδικό με θέματα και ειδήσεις από την Εύβοια   ...στο διαδίκτυο από το 1999
Σερβιτόρος της Εύβοιας

Αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α2 Ευβοίας ποδοσφαίρου

Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2011, 19:36
Περισσότερα νέα από την τοπική επικαιρότητα

Το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Ιανουαρίου διεξήχθησαν οι αγώνες ποδοσφαίρου της 16ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας Ευβοίας:

Ευβοϊκός Γουβών-ΑΕ Καθενών 0-4
Σε ένα πολύ ωραίο και δυνατό παιχνίδι οι Καθενοί πέτυχαν άνετη νίκη, ίσως στην καλύτερη φετινή τους εμφάνιση. Μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους. Το σκορ άνοιξε στο 13' ο Στρατής με μονοκόμματο σουτ στο ύψος του πέναλτυ με το αριστερό. Στο 32' ο Κικίδης εκτέλεσε πλάγιο άουτ με δύναμη μέσα στην περιοχή των Γουβών και μετά από ασυνεννοησία η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Οι Καθενοί συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο με κατοχή της μπάλας και πολλές ευκαιρίες. Στο 70' ο αρχηγός της ομάδος Ξιφαράς με ασύλληπτο σουτ απ' τα 30 μέτρα έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας των γηπεδούχων. Ακολούθως ο Στρατής αφού σημάδεψε το δοκάρι στο 85 τελικά έγραψε το τελικό 0-4 από κοντά μετά από ασίστ του πολύ καλού σήμερα Μουτσιάκα. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το 13ο γκόλ του Στρατή για φέτος. Απ' τους γηπεδούχους πολύ καλές εντυπώσεις άφησε ο νεαρός Ιωσήφ.