Hλεκτρονικό περιοδικό με θέματα και ειδήσεις από την Εύβοια   ...στο διαδίκτυο από το 1999

Μεγάλη νίκη της ΑΓΕΧ με την Έξω Παναγίτσα για την κατηγορία Παίδων

Δευτέρα, 8 Νοεμβρίου 2010, 09:36
Περισσότερα νέα από την τοπική επικαιρότητα

-
- - -

Το τοπικό μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας παίδων ανάμεσα στις δυο ομάδες της Χαλκίδας, ΑΓΕΧ και Έξω Παναγίτσα, έληξε με μεγάλη νίκη της ΑΓΕΧ. Για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΣΕ στην κατηγορία Παίδων, πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Πειραϊκής Πατραϊκής, στη Χαλκίδα, το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ο αγώνας ανάμεσα στις δυο τοπικές ομάδες.

Η ΑΓΕΧ μετέτρεψε τον αγώνα σε περίπατο επικρατώντας με 78-42. Τα δεκάλεπτα: 17-17, 09-12, 05-24, 11-25.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Έξω Παναγίτσα με πολύ καλή άμυνα και πίεση στους πολύ καλούς αγώνες της ΑΓΕΧ μπόρεσε και διατήρησε τη διαφορά στο σκορ χαμηλά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει την ΑΓΕΧ μπροστά με 26-29. Στη συνέχεια, στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες της ΑΓΕΧ άρχισαν να παίζουν ιδιαίτερα πιεστική άμυνα, ενώ ξεδίπλωσαν τις πολλές και ιδιαίτερες επιθετικές τους αρετές.

• Α.Ε.Ε.Π.(Μπρατσιάκος): Σκεμπές 10, Τσότσος, Τσινίκος 6, Γλωσσίδης 5 (1), Μάλλιαρης 2, Γεωργουσόπουλος 1, Αγγελής 9 (2), Τσοκάνης 5 (1), Ρήγας, Τζιφής 4.
  • Α.Γ.Ε.Χ. (Μιχαήλ): Βουρδάνος, Ελευθεράκης 26, Λιάσκος, Μπασούκος 2, Κάργας 7, Στεφάνου, Βλάχος 4, Πετρόπουλος 12, Γεωργίου 7, Πάττας 4, Οερσίδης 12, Πατρίκας 4.