Επικοινωνία με την εφημερίδα: Δ. Κουρνόπουλος Τηλ.: 6977-003965

ΜΙΣΤΡΟΣ - ΑΥΛΙΔΑ (2-1)

ΜΙΣΤΡΟΣ:
Σπανός, Στυλιαράς Α. (20΄ Δεληγιάννης), Καγκέλης, Μπασινάς Ανδρ., Βλάχος, Μοχάμετ, Τζανής, Μπασινάς Γ., Φαράντος.
ΑΥΛΙΔΑ: Μωϊσίδης, Γιαννάκης, Ζαζιάς, Λίγκρος, Κωνσταντούρας, Χατζηστάμου, Τσατσάνης (80΄ Σαλεμής Οδ.), Μπαρώτας Ε., Καραντώνης (90΄ Μπαμπούρας), Πάλλης, Μπαρώτας Κ.

Η Αυλίδα παρουσιάστηκε σαφώς καλύτερη απ' τις δύο πρώτες αγωνιστικές, όταν είχε χάσει δύο φορές στην έδρα της. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται πάντως για το πέναλτι που σφύριξε ο Βελέντζας και με το οποίο ο Μίστρος πήρε τη νίκη.

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΑΥΛΙΔΑΣ: Τη διαμαρτυρία της προς το διαιτητή Βελέτζα εκφράζει η ομάδα της Αυλίδας. Αφορμή το πέναλτι που δόθηκε στον αγώνα με την ομάδα του Μίστρου. Επίσης καταγγέλει πως έχει εφαρμοσθεί σχέδιο για τον υποβιβασμό της ομάδας. Λόγω το ότι έκανε δύο ήττες στην αρχή, έχει προγραμματιστεί ο υποβιβασμός της ομάδας.

2η Αγωνιστική Σάββατο 28/9/2002
ΒΑΤΩΝΤΑΣ - ΚΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΤΕΙΧΙ (4-1)

Τα γκολ: 13΄ Λέσγής 1-0, 20΄ Γαλάνης 1-1, 35' Λεσγής 2-1, 43΄ Σιμιτζής 3-1, 54΄ Δημουλάς 4-1.
Διαιτητές: Δούκας, Κούκουρας, Καντούρας.
ΚΑΛΟΧΩΡΙ-ΠΑΝΤΕΙΧΙ: Ασλαματζίδης, Ζέρβας, Γκιζάνης, Καραμπάς, Κωνσταντούρας, Κατέρος, Γαλάνης, Γκόλφης (46΄ Δαριβέρης), Κωνσταντούρας Στ., Καμπάς (76΄ Μπρατσιώτης), Ντούρμας (75΄ Προιόνας)

4η Αγωνιστική Κυριακή 6/10/2002
Έσπασε το ρόδι. Τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα κέρδισαν η Αυλίδα και η Κύμη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μεστό από γκολ, καθώς τα πέντε από τα έξι μπήκαν στο πρώτο 45.

Μόλις στο 10΄ λεπτό ο Ζαρμπούτης έπιασε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ύστερα από κόρνερ και έδωσε το προβάδισμα στην Κύμη, 0-1.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ. Μετά από 8 λεπτά ο Γ. Καραντώνης ισοφάρισε 1-1. Ήταν μια ωραία κεφαλιά ψαράκι, ύστερα από σέντρα του Κ. Μπαρώτα.

Το 1-2 έγινε από τον Κέκη στο 33΄, που εκμεταλλεύτηκε ασταθή απόκρουση του Χ. Μωυσίδη σε σουτ του Παΐσιου.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Κ. Μπαρώτας έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με σουτ που έκανε από συνδυασμό του ίδιου με τον Γ. Καραντώνη.

Η φόρα που είχε πάρει εκείνη τη στιγμή η Αυλίδα απέφερε ένα ακόμη γκολ.

Και πάλι ο Κ. Μπαρώτας, ύστερα από μπαλιά τρύπα του Θ. Πάλλη.

Στο δεύτερο μέρος η Αυλίδα μπήκε δυνατά και έχασε αρκετές ευκαιρίες.

Μόλις στο 48΄ ο Γ. Καραντώνης δεν μπόρεσε να κάνει το 4-2.

Στο 54΄ ο Κ. Μπαρώτας έσπασε το τεχνικό οφ σάϊντ και βγήκε τετ-α-τετ με το Θεοδώρου.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κ. Μπαρώτας έβγαλε τη σέντρα και η κεφαλιά του Χ. Τσιντάλη βγήκε άουτ.

Και φυσικά όποιος χάνει γκολ κάποια στιγμή θα το δεχτεί. Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού, που όλοι νόμιζαν πως η Αυλίδα θα πάρει τους 3 πρώτους βαθμούς, ο Ιαμπούτης εκμεταλεύτηκε το λάθος της άμυνας και έκανε το 3-3.

Οι καλύτεροι παίκτες από Αύλίδα: Μπαρώτας Κ., Καραντώνης Γ., Πάλλης Θ., και ο 41χρονος Κωνσταντούρας Κ.

3η Αγωνιστική Σάββατο 5/10.2002
ΚΑΛΟΧΩΡΙ - ΠΑΝΤΕΙΧΙ (2-3)
Τα γκόλ: 20΄ Μπρισίμης 0-1, 30' Κωνσταντούρα Σ. Παντελή 1-1, 42΄ Γριβάκης 1-2, 46΄ Μπρισίμης 1-3, 65΄ Στράτσαλης Ν. 2-3
Το πρωτάθλημα διεκόπη για τις δύο εβδομάδες των εκλογών.